Tohtoročná jeseň...
Tohtoročná jeseň...
Tohtoročná jeseň...
Tohtoročná jeseň...
Tohtoročná jeseň...
Tohtoročná jeseň...
Dátum pridania:
Rybár:
Typ vody:
Miesto lovu:
Najväčšia ryba výpravy:
Úspešná nástraha:
15.11. 2016 o 12:27 hod
TOMOVIČ Martin
SR zväzovka
-
-
JET FISH
Správa od vody:
Tohtoročná jeseň mi zostane ešte dlho v pamäti. Za posledné štyri týždne som strávil 16 nocí na slovenskej zväzovej priehrade. Vždy som plný očakávania čo prinesie séria jesenných výprav. Od začiatku som preferoval masívne kŕmenie, pretože som vedel, že sa na miesto budem pravidelne vracať. Za tento čas som skŕmil 80kg boilies.  Na veľkých vodách treba ryby zaujať množstvom kŕmenia.
BIOCRAB s kvapkou esencialneho oleja ASA FOETIDA fungoval skvele a hlavne sa mi vďaka tejto kombinácii darilo selektovať väčšie ryby. Za celú dobu som ulovil len tri ryby do 10kg. 
Počas prvej päť dňovej výpravy sa mi podarilo docieliť každý deň jeden záber.  Prvé dve ryby som stratil v prekážkach ale ďalšie tri s váhou 19,20kg 16,50kg a 15,20kg sa mi podarilo zdolať. Všetky zábery prichádzali prekvapivo v obedňajších hodinách. Potom nasledovalo pár dní v práci a opäť viacero dvojdňových výprav, ale tento krát bez ryby. Čakal som na poriadne ochladenie ktoré prišlo v druhej polovici októbra a tak som zbalil výbavu a vydal sa zase na jednu noc za veľkými kaprami. Nasledujúci deň ráno prišiel záber a tentokrát od ryby kvôli ktorej som bol ochotný tráviť studené noci na brehu tejto priehrady.  Vydal som sa na vodu za rybou ale tá ma odtiahla asi 200m do strany kde som ju vo veľkom vetre a vlnách zdolal. Položil som ju do člna na podložku  a uvedomil si že mám opäť rybu kvôli ktorej som to všetko robil. Vedel som že je to ryba 20+ , ale keď sa ručička váhy pretočila cez 28kg doslova som si sadol do vody a neveril tomu čo sa práve stalo. 114cm a 28,60kg.  Neskutočné. V ten deň to bol opäť len jeden záber. Mohol som si už vtedy povedať že stačí, ale o pár dní som sa sem vrátil ešte na štyri noci. Tri dni pretrvával silný vietor, a ja som bol celý čas bez kontaktu s rybou. Na tretí deň večer ale vietor úplne utíchol a mal som tušenie že zase mi bude stačiť jeden záber.  Skoro ráno som ešte vymotával čajku z mojej šnúry, ktorá sa do nej zamotala, ale po chvíľke prišiel prvý záber po štyroch dňoch a ja som tento krát v úplnom bezvetrí po dlhom súboji zdolal krásneho 22,50kg 103cm šupináča. Vyplatila sa opäť moja vytrvalosť. Ďaleké vyvážky a nočné sťahovanie prútov sa podpísalo aj na mojej únave tak som si povedal že stačí. Zbalil som výbavu a tešil sa domov. Ak vynaložíme veľa síl na to aby sme mohli tráviť čas pri vode tak takéto ryby sú veľkým zadozťučinením.
Tvorba web stránok: BASHAstudio.sk
Copyright 2014 all rights reserved