ATRAKTÍVNE NÁSTRAHY
ATRAKTÍVNE NÁSTRAHY
Za atraktívne nástrahy považujem výrazne pachové a fluo farebné nástrahy. Budem vychádzať z mojich skúseností, poznatkov a reakcií kaprov pri samotnom love, ktoré som zažil na posledných výpravách.
Počas prvých jarných výprav keď lovím v plytkých vodách, kde kapry aj očakávam a určite sa ich nesnažím do týchto miest lákať, tak lovím len na pop-up. Intuícia a skúsenosti z lovu v podobných partiách ma nechávajú v kľude aj v situácii, keď vôbec neprikrmujem a lovím len na jednu pop-upku. Jednu guličku nastražujem tesne nad trávy a verím, že kapry ktoré preplávajú okolo nástrahy tak ju určite neminú a nasajú. Počet záberov v daný deň už závisí len na obozretnosti kaprov a ich momentálnej nálade ako zareagujú na rozrušenie po zdolávaní jedného z nich, alebo či boli na ceste zo zátoky von a už sa nevracajú, alebo naopak sa ešte len tlačia do zátoky a niektorý z nich neodolajú nástrahe. V takých prípadoch sú zábery časté práve od prichádzajúcich kaprov, ktorých neznepokojilo predošlé zdolávanie a prichádzajú do novej situácie.
V inom prípade keď výrazne prikrmujem tak pop-up nástrahu pokladám do kŕmneho miesta buď samotnú, alebo v kombinácii s ťažkým boiliesom. Takto prezentovaná nástraha má upútať kapra nad rozsiahlym kŕmením. V každom prípade začínam lov s rôznymi farbami pop-upiek. Vždy to závisí od počtu prútov na ktoré lovím. Samozrejme mám svoje obľúbené farby a tými sú žltá /ANANÁS/ biela /BIELE KORENIE/ oranžová /BROSKYŇA/    Podľa vývoja lovu potom vyraďujem neúspešnú farbu a mením ju za úspešnú. Často krát sa mi prihodilo, že aj zmena farby popky na lovnom mieste ktoré niekoľko dní mlčalo priniesla rýchli záber.
V iných prípadoch sa rozhodujem pre zvýraznenie nástrah pachom. Pre tieto situácie používam EXKLUZÍVNE ESENCIE, ESENČNÉ OLEJE, BOOSTRE, DIPY, TEKUTÉ POTRAVY atď.
Zvýrazňujem len samotnú nástrahu, alebo celkové kŕmenie. Samotnú nástrahu kvapkám ESENCIOU alebo ESENČNÝM OLEJOM. Práve táto jedinečná gulička, peleta alebo dumbles má ako prvá zaujať kapra na kŕmnom  mieste. Celkové kŕmenie, či už sa jedna o boilies, pelety, tygrí orech, partikel atď. zalievam SWEET DOOSTROM, TEKUTOV POTRAVOV, LIVER BOOSTROM atď. vždy podľa momentálnej situácie, ročného obdobia, tipu vody a hlavne mojej predvídavosti. Týmto spôsobom zvýrazňujem kŕmenie na veľkých vodách , kde ho rozhadzujem do rozsiahlych oblastí spôsobom po samotných guličkách, formov dlhých pásov atď. Týmito spôsobmi sa snažím v čo najkratšom čase nalákať kapry do mojej oblasti ak sa tam práve nenachádzajú a zábery stagnujú. Príchute tekutých atraktantov volím podľa príchuti a arómy nástrahy ak sú atraktanty naturálne používam ich tak, bez ochutenia.
Takto prezentované a upravené nástrahy použité v správny čas mi dopomohli k množstvu záberov a k uloveným kaprom.
Peter ŠIMONIČ
JET FISH TEAM
Tvorba web stránok: BASHAstudio.sk
Copyright 2014 all rights reserved