WORLD CARP CLASSIC 2011
WORLD CARP CLASSIC 2011
Tohto roku sa už po štvrtý raz po sebe konal WCC na jazere Madine vo Francúzsku. Známe jazero netreba podrobne predstavovať, bolo o ňom už popísané veľmi veľa. Je to jazero s množstvom zátok a je to jazero obrovských lyscov. Je až prehnane strážené ochrancami prírody, políciou a rybárskou strážou čo ho robí určite zaujímavým a v značnej miere nedobytným.
Firma JET FISH  bola opäť jedným zo sponzorov a aj jeden zo sektorov niesol názov JET FISH. Dvojicu sme tvorili s Jardom Těšínským. Pri úvodnej registrácii sa losovali čísla poradia samotného losovania miest. Z osudia som vytiahol číslo 110 čo bolo dosť vysoké číslo a ešte pri dvojitom losovaní to bola nevýhoda. Každý zo 128 párov mal možnosť prvé vylosovane miesto podľa svojho uváženia vrátiť do osudia, alebo si ho ponechať. Z minulosti je známe, že iba tri, štyri miesta sa môžu pobiť o popredné miesta v poradí pretekov. Takže už pri losovaní sa dali určiť pravdepodobný víťazi, čo sa napokon aj stalo.   Jardo siahol do podberáku s osudím a vytiahol sektor JET FISH číslo 13.To sa nám po vzájomnej dohode nepozdávalo a vrátili sme ho späť.  Po druhý krát som siahol do podberáku ja. Zostal nám sektor ULTIMA číslo 12.
Miesto na malom polostrove v pravo s možnosťou lovenia do malej plytkej zátoky zarastenej rastlinami a na otvorenú vodu s väčšou hĺbkou. V minulosti sa v týchto miestach veľa kaprov nenachytalo ale aj tak sme verili, že nám sa podarí dosiahnuť nejaký úlovok. Preteky začali v utorok popoludní. Ihneď sme vyrazili na vodu najskôr ja a potom Jardo. Podľa pravidiel  nemôžu byť obaja pretekári naraz v člne na vode. O chvíľu sme mali vybraté miesta na lov aj všetko nachystané v rámci obsiahlych pravidiel. Pár hodín po štarte bola zdolaná prvá ryba pretekov s váhou 21,50 kg práve z miesta minuloročných víťazov. Druhý deň popoludní pri teoretizovaní o našom mieste , že by sa mohli kapry nachádzať práve tam sa rozozvučal môj hlásič. Prút som mal osadený na tyčkách a málom vystrelil do vody. V poslednej chvíli som ho dočiahol, Jardo mi pomohol obliecť záchrannú vestu bez ktorej bol zákaz sadať do člna. Skočil som do člna a začal som sa predierať trávami ktoré znemožňovali použitie elektromotora. Striedavo som  vesloval a vytrhával vlasec z tráv. Silný vietor ma však stále hnal do hustého porastu. Rybu som na prúte vôbec necítil a predpokladal som, že je už dávno stratená. Po dlhšom čase som sa dostal za trávy  a nechal som sa sfukovať k brehu do rákosia. Počas toho som pocítil kontakt s rybou. Pri rákosí som vyskočil z člna a začal som zdolávať rybu. Po chvíli som ju podobral aj s množstvom rastlín, ale v kalnej vode som nevedel odhadnúť jej veľkosť. Až keď som podvihol podberák a zbadal veľkosť kapra, tak som sa nesmierne potešil. Pozrel som na breh kde Jardo sledoval tento boj s trávami, vetrom  a nakoniec aj s kaprom. Podľa môjho gesta hneď pochopil, že to bude pekná ryba. Všetko sledoval aj celý televízny štáb s Rossom ,ktorý prechádzali po blízkej hrádzi. Po návrate na breh už boli všetci pri nás. V tej chvíli sme mali ulovenú najväčšiu rybu pretekov. Rozhodcovia zvážili a odmerali kapra. Fotograf a kameraman všetko zaznamenal, tak ako pri každom jednom úlovku na pretekoch. Náš lysec vážil rovných 24,00 kg a meral 1oo cm.

Tešili sme sa najväčšej rybe pretekov a hlavne krásnej rybe, ale tušili sme, že čoskoro sa uloví ťažší kapor. O dva dni sa tak aj stalo. Najskôr sa ulovil kapor 24,20kg a o pár hodín na to 25,30kg. Nakoniec sa nám už nepodarilo uloviť ďalšieho kapra a tak sme skončili na 18 mieste. Kaprov sa ulovilo oproti minulému roku o polovicu menej. Miesto SBS 10, ktoré si prial vylosovať asi každý pár na pretekoch bolo najúspešnejšie už druhý rok po sebe.  Na budúci rok sa WCC po rokoch presúva do Talianska na vulkanické jazero Bolsena s rozlohou 13000ha a max. hĺbkou 150 metrov.
Peter ŠIMONIČ

Tvorba web stránok: BASHAstudio.sk
Copyright 2014 all rights reserved